“Libër për Hasan Prishtinen ” nga grup autoresh posa ka dalur, njofton njeri nga protagonistet e ketij studimi Jeton Sallahu

Ky libër i sapodalur nga shtëpia botuese “Faik Konica” përmbledh punimet e prezentuara nga studiuesit në Vushtrri (gusht 2018) me rastin e 85 vjetorit të rënies së patriotit Hasan Prishtina, derisa dhe... Read more »

Të dashur qytetarë të Komunës së Vushtrrisë, të nderuar pacient!

Drejtoria për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale ka realizuar sot edhe dy investime kapital të radhës për vitin 2018, blerjen e Autoambulancës së re për nevojat e Shërbimit të Urgjencës dhe QKMF-së dhe... Read more »

Fakte mahnitëse psikologjike për të gjithë ne (VIDEO)

  Read more »

Ky është projekt propozimi i sheshit te ri “Hasan Prishtina” ne Vushtrri.

Kryetari Xhafer Tahiri në Facebook ka publikuar pamje nga projekt propozimi i sheshit te ri “Hasan Prishtina” ne Vushtrri. Sheshi i ri do të ndërtohet në vendin ku ka qenë objekti i vjetër... Read more »

Nën moton “Siguria në shkolla” janë mbajtur takime me përfaqësues të arsimit

Si vazhdimësi e angazhimeve të vazhdueshme, me qëllim të fuqizimit dhe qasjes së përbashkët në parandalimin e hershëm të dukurive negative në shkolla, me fokus substancat narkotike, në kuadër të Drejtorisë Rajonale... Read more »

Shumë shpejt, projekti i ri i këngëtarit të njohur Vushtrrias, Shaban Krasniqi

Shumë shpejt, projekti i ri i këngëtarit të njohur Vushtrrias, Shaban Krasniqi, i realizuar nga xFOCUSmedia. Deri në projektin e ri ne ua sjellim ketë këngë. Read more »

(VIDEO) Liridon Kaqandolli “Motra për Motër”

“Motra për Motër” dedikim nga Liridon Kaqandolli për mikeshën që humbi jetën në aksident rrugorë Kënga është arti i duhur përmes së cilës në të shumtën e herave mund të themi atë... Read more »

Përmbyllen aktivitetet e OJQ-së FODEM (VIDEO)

Organizata JO qeveritare “ Forumi për zhvillim dhe demokraci –FODEM, ka përmbyllur aktivitetet e projektit “ Fuqizimi i rolit te OJQ-ve dhe grupeve jo formale”. Gjate dy muajve janë zhvilluar aktivitete me... Read more »

Ismet Munishi nuk korr suksese me ekipe të Ligës së Parë, por kritikon ashpër trajnerin e Kosovës!

Llaf, llaf, llaf… Shumë fjalë e pak punë.Përfaqësuesja e Kosovës në futboll këtë muaj zhvillon dy ‘finale’. Kosova do të përballet me Maltën me 17 nëntor dhe me Azerbejxhanin me 20 nëntor,... Read more »

Sot në Stanoc, është pastruar nënkalimi nga kompania KRM “Uniteti” – VIDEO

ne jemi të habitur dhe të shqetësuar se si ka mundur të jenë në atë gjendje. Sepse nënkalimet në një gjendje të tillë, janë të pa përdorura dhe qytetarët hezitojnë t’i shfrytëzojnë... Read more »