Vushtrria nxjerr edhe dy talentë Miran Feka dhe Butrint Halili

Vushtrria nxjerr edhe dy talentë Miran Feka i datelindjes 2003 dhe Butrint Halili i datelindjes 2004 , jane dy vushtrriasit e radhes te cilet shume shpejte do te vazhdojne karrieren e tyre pritet ta vazhdojne jashte vendit . Aktualishte qe te dy jane duke u stervitur me KF Australia te Mitrovices me te cilet do te marrin pjese ne turneun me te madh europian per gjeneratat e reja , turne qe do te mbahet ne Danimarke . Ne mesin e shume skauteve nga mbare kontinenti , turneun do ta monitoroje edhe trajneri i mirenjohur Jurgen Klopp . Djelmoshave u deshirojme suksese ne Danimarke . Tashme futbollitvushtrrias dhe atij kosovar po i shtohen edhe dy yje te se ardhmes . Djelmoshave u urojme paraqitje sa me te mire ne Danimarke .

Loading...